Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Raporty Dzienne
Waluty: EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/JPY, EUR/PLN, USD/PLN; interwał 10 min;
UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.
Waluty - oznaczenia fal Elliotta po sesji 08.12.2011 2011-12-08 23:42
WALUTY:
EUR/USD (interwał EOD, 60 i 10 min):
Na EDKU korekcyjnych ruchów w obie strony ciąg dalszy. I to w obie strony. To bardzo utrudnia analizę bo w zasadzie może tu powstać wszystkie osiem korekcyjnych wzorów. No może poza prostym Zigzagiem. Zostaje więc siedem. Poprzednie oznaczenia zmodyfikowałem, gdyż obecna korekta jest już zbyt długa w czasie by uchodzić za część ruchu wzrostowego. Oznacza to, że mamy kreśloną w dół falę b Minuette (bądź x, ale to nie zmienia sytuacji). Jeżeli jest to b we Flat to musi znieść minimum 70% fali a Minuette. Tyle będzie jeżeli fala b Minuette dokończy rozpisaną strukturę D3 dla niej. Czy tak będzie? Nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Na razie rynek respektuje linię kanału spadkowego, której przekroczyć nie może, oraz od ostatniego maksimum mamy sekwencję niższych dołków i górek. Na tej podstawie można zakładać, że bardziej prawdopodobnym ruchem jest ruch w dół, czyli zgodny z oznaczeniami i krótkoterminowym trendem. Równość podfal w fali b Minuette wypada na poziomie 1.330. Tam spodziewałbym się zakończenia fali b Minuette i rozpoczęcia fali c Minuette w górę. Strategia gry zgodnie z sygnałem. S intra zostawiam na poprzednim poziomie (1.336) mimo że dołek jest niżej. Jeżeli ma spaść to ten dołek nie powinien być przeszkodą nie do pokonania. Poprzednie krótka intra została niestety wystopowana bez zysku. Stop w warunkach korekcyjnych ruchów w obu kierunkach ratuje życie tradera przypominam. Szczerze mówiąc to poszukałbym innej pary do gry, choć znalezienie obecnie takiej z klarownymi ruchami nie jest łatwe.
Na EDKU małe szaleństwo ale koniec końców jednak rynek dotarł do poziomu równości y=w, o którym pisałem w poprzednim komentarzu (1.330). Niemniej nie wierzę aby dziś ktoś przynajmniej kilka razy wyleciał na stopach. Przed tym również przestrzegałem. Tak niestety wyglądają ruchy korekcyjne. Obecnie falę b Minuette uznaję za zakończoną. Dalszy spadek będzie wymagał zmiany prezentowanych oznaczeń, gdyż te postulują rozpoczęcie impulsowych wzrostów. To wymagałoby pozytywnych informacji ze szczytu Unii, w co nie bardzo chce mi się wierzyć. Strategia gry zgodnie z sygnałem. Krótkich intra na razie był nie grał a zaczekał na ewentualny sygnał do pozycyjnej krótkiej. Jeżeli chodzi o długie intra to można próbować na pokazanych poziomach. Pierwszy z nich znajduje się wewnątrz nowego kanału spadkowego. Wg mnie bezpieczniej jest zaczekać na wybicie z niego.
YEN/USD (interwał 60 min):
Niestety i na Jenocie ładnie zapowiadająca się hiperbola spadkowa została powstrzymana. Skoro tak, to raczej nie ma mowy o rozpoczęciu kolejnej trójki spadkowej. Obawiam się, że pobujamy się do końca roku w horyzontalnym trójkącie jako fala x Minuette.
Na Jenocie również szamotanina wewnątrz trójkąta. Obecnie, wg oznaczeń powinna być kreślona podfala d Sub-Minuette. Ja grę wewnątrz trójkątów odradzam, stąd poziomy decyzyjne ustawione są poza nim. Mimo to dziś „udało się” załapać na fałszywkę. Kto nie miał stopa poległ z kretesem.
USD/CAD (interwał EOD, 60 min):
Na Loonie niby mamy kontynuację spadków ale nie jestem pewien czy jest to już fala C Minor. Fala B w Zigzagu może być co prawda niewielka ale idealnie byłoby gdyby trwała nieco dłużej. Kontynuacja spadkowego ruchu jednak wyboru nie da.
Na Loonie jednak kreślona nadal jest podfala B Minor w formie Flat. Typowy zasięg dla fali B w Zigzagu to poziom od 38% do 50% zniesienia fali A. Wyjście ponad 62% neguje formację. Na razie trudno jest określić podfale w fali c Minute w B Minor gdyż jest to w zasadzie jeden strzał, ale sądzę, że ruch będzie kontynuowany co najmniej do 50% zniesienia.
GBP/USD (interwał 60 i 10 min.):
Na Kablu podobna zmiana oznaczeń do tej na Edku. Ruch spadkowy jest już zbyt długi by uchodził za część fali wzrostowej. Jest więc jej korektą. Tu również na razie obstawiam abc Minute jako Flat, choć o tym przesądzi dopiero struktura fali c Minute. Póki co jesteśmy w b Minute, a ta musi zejść minimum do 70% zniesienia fali a Minute. Równość fal w i y Minuette wypada na poziomie 1.550. Jest to przy okazji 78.6% zniesienie fali a Minute. Obecnie najprawdopodobniej kreślona jest podfala b Minuette w drugiej trójce. Może ona podejść nawet w okolice przełamanej linii trendu. Dlatego widełki decyzyjne rozstawiłem dość szeroko by nie załapać się na fałszywkę. Dlaczego taki kształt? Wydaje mi się, że fala y może być fraktalnym podobieństwem fali w. To rzecz jasna tylko hipoteza.
Na Kablu sytuacja zagmatwana nie mniej niż na EDKU. Jedyne co jest w miarę czytelne to ruch wzrostowy, który wygląda na impuls. Problemem jest późniejsze zejście, które również wygląda na impuls lub Zigzag. Interpretacji jest niestety kilka. W opcji pierwszej rozpoczęła się już fala c Minute a ostatnie ruchy to podfala 1 i 2 Minuette. W takim wypadku fala 2 Minuette powinna być już zakończona, a na pewno nie może zejść poniżej początku fali 1 Minuette. Alternatywnie jest to już cała fala c Minute w B Minor i powracamy do impulsowego spadku. W korektach typy Flat czasami fala c jest falą skróconą i nie przekracza szczytu fali a.
Inną interpretacją jest taka, że ostatni impuls wzrostowy był podfalą c Sub-Minuette w b Minuette, a obecnie kreślona jest podfala c Minuette i dopiero ta podfala zakończy falę b Minute. Ta rozpiska wydaje mi się najciekawsza z punktu widzenia poprawności wyglądu i zasięgów. Strategia gdy zgodnie z poziomami decycyjnymi.
USD/PLN (interwał 60 i 10 min):
Na USD/PLN poprzednia wersja została zanegowana. Na razie nie ma jednak zachodzenia na falę i Minute przez iv Minute oraz spadek z pewnością nie jest impulsem. Są to więc przesłanki by popatrzeć na ruchy jeszcze raz i spróbować ją uratować. Jednym ze sposobów jest oznaczenie fali iv Minute jako D3 z trójkątem jako fala y Minuette. Taki trójkąt nazywamy Non Limiting Triangle gdyż postuluje on wybicie odwrotnie niż TR kontynuacyjny oraz ruch nieograniczony klasycznymi zakresami wybicia z trójkąta. Spadek poniżej 3.30 oczywiście zaneguje taką hipotezę. Jest to więc dobry poziom do zajęcia pozycji krótkiej przynajmniej w wymiarze intraday. Wyjście ponad szczyt fali b Minuette w TR wstępnie potwierdzi poprawność notacji.
Na USD/PLN miałem zdaje się nosa, że nie zrezygnowałem z byczych oznaczeń. Ostatnie ruchy w ramach fali iv Minute to, o ile fala wzrostowa będzie kontynuowana, ciekawy przypadek podwójnej trójki z trójkątem jako fala y Minuette oraz trójkątem jako podfala e w tym trójkącie. Rzadki przypadek, dlatego zwracam na niego uwagę. Musi on być jednak potwierdzony kontynuacja impulsowych wzrostów, gdyż nie jest to jedyny sposób traktowania tej formacji. Strategia gry to pozycje długie intra przy każdym poprawieniu maksimów. Jutro, jeżeli otworzymy się luką możliwy hook trade ale byłbym ostrożny bo luki możemy nie domknąć jeżeli rynku wpadną w panikę. Pozycja krótka będzie zasadna po przebiciu w dół poziomu 3.315.
W wersji drugiej ostatnie horyzontalne bujanie oznaczam jako 2 Minuette. Od zakończenia fali 1 Minuette ruchy można oznaczyć jako abc-x- ab i c w trakcie kreślenia. Fala ta nie powinna znacząco wyjść ponad 3.37.
Wersja druga, wg mnie mniej prawdopodobna obecnie to kreślenie fali 2 Minuette jako D3 wxy. W tym wypadku trójkąt byłby podfalą x Sub-Minuette. Tu zasięg ruchu jest niewielki gdyż fala y już jest mniej więcej równa fali w. Wyjście na nowe szczyty neguje notację formalnie.
EUR/PLN (interwał 60 i 10 min):
Na EUR/PLN również wersję byczą musiałem reanimować poprzez inne rozpisanie poprzednich ruchów i zakończenie fali i Sub-Minuette wcześniej. Inaczej mielibyśmy zachodzenie. Ruch spadkowy jednak impulsem nie jest więc sądzę, że warto. Tym niemniej zejście poniżej 4.43 dokończy dzieła bezpowrotnie. Gdyby jednak z ostatnich podrygów wzrostowych zrobił się impuls to wersja zostanie wstępnie potwierdzona. Pierwej jednak byki muszą uporać się ze spadkową linią trendu. Strategia gry zgodnie z sygnałem.
Na EUR/PLN układ podobny do USD/PLN. Tu też kończę falę czwartą na trójkącie jako fala y niższego rzędu. Fala v Sub-Minuette musi rozwinąć się w pięciofalowy impuls. Strategia gry to pozycje długie intra przy każdym poprawieniu maksimów. Jutro, jeżeli otworzymy się luką możliwy hook trade, ale i tu byłbym ostrożny bo luki możemy nie domknąć jeżeli rynku wpadną w panikę. Pozycja krótka będzie zasadna po przebiciu w dół poziomu 4.465 lub bezpieczniej 4.445.
Dla niedźwiedzi niestety są również złe wieści. Nie ma bowiem mowy o impulsowym spadku jako fala c Minute. Na to szczerze mówiąc liczyłem gdyż powstałyby sensowne ruchy. Zamiast tego najprawdopodobniej będziemy mieli falę c w trójkącie jako 4 Minor, a to oznacza szarpane ruchu z dużą ilością zachodzeń na siebie oraz wieloma zmianami oznaczonych układów niższego rzędu. Sama fala c Minute, jeżeli notacja jest poprawna musi zejść minimum do 62% zniesienia fali b Minute, a idealnie do 78.6%. Dodam jeszcze do tego wszystkiego to, że fale c w trójkątach są najbardziej zdradliwe i zagmatwane. Generalnie nie polecam.
W wersji niedźwiedziej, wg mnie mniej prawdopodobnej obecnie, kreślona jest podfala b Minuette. Wspomniany wyżej TR jest w tym wypadku podfalą b Sub-Minuette w b Minuette. Ruch ten powinien zostać zakończony na obecnych poziomach i nie może przekształcić się w impuls wzrostowy. Strategia gry zgodnie z v1.
CHF/PLN (interwał 60 min):
Na Franku wersję byczą przygotuje w weekend o ile prezentowana poniżej będzie mało prawdopodobna lub zanegowana.
W wersji drugiej natomiast mamy coś co przypomina impuls spadkowy. Nie oznacza to, że nim finalnie będzie bo dalszy spadek zrobi z ze struktury ruch siedmiofalowy. Gdyby jednak był impulsem to powinniśmy zobaczyć jakąś podfalę b Minuette z zasięgiem do 50% fali a Minuette w d Minute.
W wersji niedźwiedziej ruch wzrostowy jest podfalą b Minuette w Zigzagu jako fala d Minute. Fala ta nie powinna wyjść wyżej niż 62% zniesienie fali a Minuette. Wyższy wzrost zaneguje Zigzaga jako formację.
Pozdrawiam
LeM
< Wstecz